איך אפשר לבצע צילומי ילדים מבלי לצאת מהסטודיו?


איך אפשר לבצע צילומי ילדים מבלי לצאת מהסטודיו?

לפעמים, מתחשק לנו להשקיע ולבצע סט צילומי ילדים בנופים וברקעים שונים. האם חייבים דווקא לצאת אל הטבע ואל האוויר בשביל לצלם את הילדים? לא ממש. אפשר גם, לצלם את הילדים בתוך סטודיו מאובזר וממוזג. כך, לא מעייפים את הילדים במהלך הצילומים. בסטודיו, אפשר להגיע לצילומים מקצועיים יותר.

מדוע עדיף לצלם ילדים בתוך סטודיו מאשר בחוץ

כאשר מצלמים ילד בחוץ, להשיג שיתוף פעולה של הילד זו עשויה להיות משימה מורכבת יותר. בחוץ, הילד יכול לרוץ וללכת ולא לשבת. ישנם מקומות בטבע שקשה בהם יותר להשיג שיתוף פעולה של הילד, כמו יער, או חוף ים.

לעומת זאת, בסטודיו יש מיזוג. לא חם ולא קר לילד. אין גשם, או שמש קופחת. בסטודיו, קל יותר "לתפוס שנייה מתאימה עם המצלמה ולצלם את הילד בחיוך טבעי שלו.

מלבד זאת, כדי שצילום עם ילד ייצא מקצועי יותר, יש להגיע לאינטראקציה עם הילד בגובה העיניים ממש. כאשר הצילום נעשה בסטודיו, קל יותר להעסיק את הילד בעמידה או ישיבה לכמה דקות ואז להתכופף לצלם.

אפשר ליצור צילומי ילדים טבעיים בתוך הסטודיו

לא כל תפאורת הצילום בסטודיו חייבת להיות מלאכותית. אפשר גם ליצור גימיקים טבעיים וחיים, כמו הפרחת בועות סבון. כך, בועות הסבון נקלטים היטב בעת הצילום.

חשוב לשלב את הילד בצורה טבעית בתפאורה

כאשר מצלמים ילד על רקע תפאורה של נוף, מומלץ באמצעות אביזרים שונים, לשלב את הילד בתוך הנוף. למשל: כאשר מצלמים ילד על רקע חוף ים, מומלץ לשים סירה קטנה מעץ ליד הרקע, להושיב בתוכה את הילד ואז לצלם.

חשוב לכוון היטב את התאורה

כאשר שמים בסטודיו תאורה טובה ומכוונים אותה היטב אל המקומות הנכונים, הרקע המודפס, יכול להיראות כרקע אמתי.

צילומי ילדים עם אילו רקעים?

כאשר מבצעים צילומים עם ילדים בתוך סטודיו, חשוב מאוד הרקע של התמונה שתתקבל. בדרך כלל, כל סטודיו מפתח ומדפיס מרקעים משלו. אולם, ההורים יכולים לבחור תמונת רקע משלהם ולבקש מהסטודיו להדפיס תמונה זו. כמובן, הזמנה מיוחדת של רקע, גוררת תוספת תשלום.

עם ילדים גדולים מומלץ לתכנן את הצילומים מראש

מדוע לא לשתף ילדים גדולים כיצד ייראה הצילום שלהם בסטודיו? כדאי לשתף את הילדים בתכנון הצילומים. לספר להם שהם הולכים להצטלם. לספר להם אילו מרקעים ואביזרים יש בסטודיו ולבחור איתם יחד.

חשוב לתפוס כימיה עם פעוטות לפני הצילום

צלמת ילדים מקצועית, נמדדת גם בכימיה שהיא יוצרת עם הילדים לפני הצילום. חשוב מאוד שהילד ירגיש אמון בצלמת. את האמון קונים בדברים שילדים אוהבים. גם במשחקים פשוטים כמו "קוקו".

מדוע כדאי לבצע צילומי ילדים בסטודיו של שמרית חן

משום ששמרית חן צברה ניסיון כבר מגיל צעיר בצילומים של ילדים. שמרית עברה הכשרות והשתלמויות מיוחדות, המסייעות לה לצלם ילדים ופעוטות. הסטודיו של שמרית מאובזר ויש בו את כל הרקעים והציוד הנדרש לצילומים.

מחפשים צלמת מקצועית לצילומי ילדים? צרו קשר עם "שמרית חן - סטודיו לצילום" עוד היום!